EXTREMENDUROCROSS 2016 - Valašské Klobouky

Šestý ročník valašskoklobouckého EXTREMENDUROCROSSU

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – šestý ročník závodu terénních motocyklů proběhne ve Valašských Kloboukách v sobotu 16. dubna 2016. I letos se akce koná na louce u hlavní silnice směrem do Poteče (Rybník). Závodu se mají zúčastnit jezdci zvučných jmen z Česka a Slovenska, kteří jsou účastníky národních mistrovství v enduru.

„Jde o závod terénních motocyklů na trati z uměle vytvořených překážek, který je divácky i jezdecky velmi zajímavý. „Naše akce se dá srovnat velikostí a účastí s podniky konaných na úrovni národních mistrovství, které se konají v halách. Trať zaujala  jak diváky, tak samotné jezdce, protože se mohla mnohem variabilněji naplánovat,“ řekl hlavní organizátor Michal Dorňák.

Závodit se bude ve dvou třídách: endurocross a trial. Letos se opět pojede systémem kvalifikačních rozjížděk čtyř až pěti jezdců, kteří budou mezi sebou bojovat o postupová místa do dalších kol. Start první kvalif. rozjížďky proběhne v 10 hodin. Další průběh akce je plánován takto:

13:00 hod. osmifinále,

14:00 hod. čtvrtfinále,

15:00 hod. semifinále,

16:00 hod. finále.

V rámci doprovodného programu bude přehlídka starých soutěžních motorek. Budou přítomni i jezdci, kteří tyto stroje sedlali a rádi s vámi pokecají.

Na Extremendurocrossu budou vylosováni dva výherci, kteří získají svezení v rallyeovém speciálu FABIA S2000 z teamu Orsak Rallye Sport na testovacím dnu. Všechny vstupenky budou slosovatelné. 

Organizátoři závodu slibují dramatickou podívanou, kvalitní občerstvení a symbolické vstupné 30 Kč. Akce se bude konat za každého počasí.

 


Kontakt na hlavního organizátora Michala Dorňáka

Telefon: +420 731 727 849
E-mail: dornakmichal@seznam.cz